Śmierć w rodzinie należy do najbardziej smutnych przeżyć. Pamiętajmy jednak wtedy o Chrystusie, który zapewnia nas o życiu wiecznym i który stale jest z nami jako nasza jedyna pociecha, nadzieja i ostoja. Dlatego łączmy się w takich chwilach z Jezusem, który zapewnia: „kto wierzy we Mnie, nie umrze na wieki”.

Módlmy się często za zmarłego i zamawiajmy za niego Mszę Świętą

Jak załatwiamy formalności pogrzebowe w parafii?

• Najpierw zgłaszamy się w kancelarii parafialnej, aby uzgodnić termin pogrzebu. Przynosimy ze sobą: – kartę zgonu wypisaną przez lekarza i potwierdzoną w Urzędzie Stanu Cywilnego.
  • Przewóz zwłok, ewentualnie inne usługi uzgadniamy z wybranym przez siebie zakładem pogrzebowym
  • Jest dobrym zwyczajem, zamawianie Mszy św. w 30-tym dniu po śmierci, a także Mszy św. Gregoriańskiej za Zmarłych członków naszych rodzin. Praktyka Mszy św. Gregoriańskich, znana jest w Kościele od czasów św. Grzegorza I, papieża, który polecił odprawić za pewnego zmarłego zakonnika, bez przerwy w kolejne dni 30 Mszy św. Zmarły ukazał się później Świętemu Papieżowi i podziękował, za wyrwanie go z mąk czyśćcowych, po czym praktyka ta upowszechniła się w całym Kościele.