1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej, która kończy okres przyjęcia Komunii św. wielkanocnej. Przed kościołem zbiórka na Świątynie Opatrzności Bożej. Bóg zapłać za składane ofiary. Kolekta przyszłej niedzieli na diecezje i seminarium.
  2. Dziś w czasie nieszporów nasi ministranci otrzymają nominacje z kandydata na ministranta i z ministranta na lektora.
  3. W zakrystii, kancelarii, bądź drogą mailową kancelaria@parafiaboronow.pl można składać intencje fatimskie do czwartku 8 czerwca 2023.
  4. W czwartek /8.06./ przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Bezpośrednio po Mszy o godz. 8.30 wyruszy Procesja Bożego Ciała. Trasa tegorocznej procesji przebiegać będzie ulicami: Wolności, Niwską, Krótką, Polną, Szkolną i wróci na ul. Wolności do kościoła. Na trasie zatrzymamy się przy czterech ołtarzach I. przy sklepie El Młyn p. Brol II. p. Robak ul Niwska III. p. Machoń ul. Polna IV. p. Czernecki ul Wolności. Na procesję zapraszam poczty sztandarowe, strażaków, dzieci komunijne, Dzieci Maryi, dzieci sypiące kwiatki, ministrantów oraz Parafian i Gości przebywających w naszej Parafii. Proszę zwyczajem minionych lat przygotować ołtarze i udekorować trasę procesji.
  5. W czasie oktawy Bożego Ciała po Mszach wieczornych procesje eucharystyczne dookoła kościoła na, które zapraszam szczególnie dzieci Pierwszokomunijne.
  6. Dziękuję za sprzątanie kościoła i jego obejścia. Do sprzątania w sobotę o godz. 8.00 proszę parafian ul. Sienkiewicza, Lompy, Koszęcińska i Cieszowska
  7. Tegoroczna pielgrzymka do Częstochowy odbędzie się w dniach 24 i 25 czerwca 2023.
    Zapisy na pielgrzymkę będą przyjmowane - 12, 13 czerwca 2023r. o godz. 19.00 w Domu Parafialnym (proszę dokonywać zapisów tylko w/w dni). Przy zapisach potrzebny jest numer pesel. Za osoby niepełnoletnie organizator nie bierze odpowiedzialności, mogą one uczestniczyć w pielgrzymce tylko pod opieką osoby dorosłej.
    W tym roku najtańszy nocleg kosztuje 50 zł plus opłata pielgrzymkowa- 40 zł (ubezpieczenie, bagaż).