Ogłoszenia Parafialne

Od dnia 20.04.2020 na mocy zmiany przepisów państwowych oraz Dekretu Ks. Bpa Jana Kopca otwarła się możliwość uczestnictwa w Mszach ograniczonej liczby wiernych. W naszym kościele w jednej Mszy we wnętrzu kościoła może przebywać 26 osób. Jest to liczba zarezerwowana dla parafian bezpośrednio związanych z zamówioną intencją Mszalną. Jeżeli zamówione są dwie różne intencje do Mszy koncelebrowanej w tygodniu to na każdą intencję przypada możliwość uczestniczenia w kościele dla 13 osób. Odpowiedzialność za nieprzekraczanie tej liczby ponosi osoba zamawiająca Mszę. Osoby postronne mogą uczestniczyć w Mszy, jeżeli w chwili rozpoczęcia Mszy w kościele będzie mniej niż 26 osób. Uczestniczący w Mszy muszą mieć założone na twarzy maseczki ochronne zasłaniające usta i nos. W kościele należy się rozsiąść by odległość między uczestnikami wynosiła minimum 2 metry /zgodnie z przepisami państwowymi/. Do Komunii Św. przystępujemy podchodząc w jednym rzędzie zachowując odległość minimum 2 metry od osoby poprzedzającej. Komunię Św. przyjmujemy wyłącznie „na rękę”, następnie odchodzimy na bok, zsuwamy maseczkę, hostię wkładamy do ust a następnie maseczką zasłaniamy usta i nos i wracamy na miejsce zachowując odpowiednią odległość między uczestnikami liturgii. Przed Mszą Św. nadal nie będzie spowiedzi w konfesjonale. Wychodząc z kościoła nie tłoczymy się w drzwiach!

Przebywającym na cmentarzu przypominam, że wszystkich obowiązują przepisy państwowe dotyczące parków. Obowiązują maseczki ochronne, odpowiednie odległości i bezwzględny zakaz zgromadzeń.

Wszystkie zarządzenia wynikające z wydanych przez Ks. Bpa Jana Kopca dekretów nadal obowiązują do odwołania. Treść wspomnianych dekretów zamieszczona jest na naszej stronie parafialnej. Gorąco zachęcam do zapoznania się z treścią, bo ta bezpośrednio dotyczy naszego życia religijnego i parafialnego. Kościół codziennie jest otwarty od godz. 9.00 do 18.00.  Wchodząc do kościoła na indywidualną modlitwę, pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa: maseczki ochronne, zachowanie odpowiedniej odległości oraz bezwzględny zakaz zgromadzeń. Kancelaria parafialna nadal obsługuje petentów drogą telefoniczną /tel. 34 3539337/. Sprawy wymagające spotkania w kancelarii najpierw należy umówić telefonicznie.

Pisząc te ogłoszenia w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, w duchu ufności w Bożą opatrzność polecajmy Bogu wszystkie nasze codzienne sprawy. Prośmy o ustanie pandemii, módlmy się szczególnie za zakażonych, za opiekujących się ofiarami zakażeń oraz za zmarłych. Boże „miej miłosierdzie dla nas i całego świata”.

Ks. Proboszcz

 

Please publish modules in offcanvas position.