Drodzy Parafianie

 Obchodzimy dziś największą uroczystość w całym roku liturgicznym. Obchodzimy Święta Zmartwychwstania Chrystusa, zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią. Fakt ten zapewne napełnia wszystkich radością a przede wszystkim wlewa w nasze serca nadzieję również na to, że krocząc za Chrystusem i my u Jego boku wszyscy przejdziemy do naszego radosnego zmartwychwstania. Aby jednak cieszyć się zmartwychwstaniem, najpierw trzeba przeżyć chwile bolesne, chwile męki, śmierci, trzeba przejść przez grób. To droga która czeka każdego z nas.  Bądźmy jednak pełni wiary w to, że skoro Chrystus po przejściu tej drogi doszedł do zwycięstwa to i nas czeka ta sama radość, to samo zwycięstwo.  Przylgnijmy więc do Chrystusa Zmartwychwstałego. On jest dla nas Drogą, Prawdą a przed wszystkim Życiem, wiecznym Życiem.  W tych trudnych chwilach życia doczesnego, jakie przeżywamy, życzę wszystkim Parafianom zwycięstwa razem z Chrystusem, zwycięstwa nad tym co budzi lęk, strach, zwątpienie. Życzę radości na te rozpoczynające się Święta Wielkanocne, życzę uśmiechu na twarzy, życzę pokoju w sercu, życzę szczęśliwego przeżywania tej Wielkanocy w gronie rodziny. Pamiętajmy, szczególnie w chwilach trudnych: „Nie zna śmierci Pan Żywota, chociaż przeszedł przez jej wrota.”

W tym szczególnym dniu pragnę podziękować wszystkim za modlitwy zanoszone przed Boży tron. Obecne trudne czasy wyzwoliły w ludziach ogrom wzajemnej życzliwości, wrażliwości na potrzeby bliźnich, wyzwoliły poczucie wspólnotowości. Dlatego dziękuję wszystkim za tę wzajemną wrażliwość, za otwartość serca, za szacunek i zrozumienie. Nietrudno zauważyć, że w wielu ludziach w tych trudnych czasach zmartwychwstało dobru, zmartwychwstała wzajemna miłość. Dla takich postaw Chrystus umierał na krzyżu.

Chcę serdecznie podziękować za zrozumienie potrzeb naszej Parafii, za składane ofiary na utrzymanie naszego kościoła przelewane na konto Parafii. Dziękuję za posadzone przed kościołem kwiaty, dziękuję za posprzątanie kościoła przed Świętami. Wraz z Wielkanocą kończy się okres powstrzymywania się od hucznych zabaw, choć obecna sytuacja nie pozwala na te zewnętrzne przejawy radości. Cieszmy się w gronie ludzi bliskich naszemu sercu, w gronie rodziny. Ze względu na przeżywaną Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego, w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. W tym dniu rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.  Niech to będzie dla nas wszystkich taki szczególny czas wołania o Boże miłosierdzie. Odmawiajmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego w gronie rodziny. Polecajmy Bożemu Miłosierdziu wszystkie aktualne sprawy. Prośmy o rychłe ustanie epidemii koronawirusa, módlmy się za tych, którzy ulegli zakażeniu, módlmy za tych którzy się opiekują chorymi, nieraz z narażeniem swojego zdrowia i życia. Wołajmy do Bożego Miłosierdzia, byśmy mogli spotkać się przy Chrystusowym ołtarzu we wspólnocie eucharystycznej, byśmy znów mogli przyjąć Chrystusa w Komunii Świętej, byśmy mogli korzystać ze zbawiennych skutków sakramentów świętych. Ojcze przedwieczny, dla męki swojego Syna, miej miłosierdzie dla nas i całego świata.  

Jeszcze raz życzę wszystkim pełnego zanurzenia się w radości płynącej ze Zmartwychwstania Pańskiego. Nie traćmy nadziei. Kołaczmy, wołajmy a Bóg zapewne usłyszy, otworzy i nastanie uczta radości.

                                                                                  Ks. Proboszcz  

Please publish modules in offcanvas position.